مقالات سبك زندگي سالم مقالات سبك زندگي سالم .

مقالات سبك زندگي سالم

بهترين رژيم غذايي مخصوص عروس خانم ها


عروس خانم ها هميشه دوست دارند در روز عروسي شان به بهترين شكل ديده شوند و علاوه بر تناسب اندام، پوست، مو و ناخن هاي زيبايي هم داشته باشند. در ادامه شما را با بهترين رژيم غذايي براي عروس خانم هاآشنا مي كنيم. با ما همراه شويد.

بهترين رژيم غذايي براي كسي كه به زودي عروس مي شود چيست؟

داشتن رژيم غذايي سالم تضمين كننده سلامت عمومي بدن انسان است. در واقع مي توان گفت رژيم غذايي سالم مي باشد كه بتواند تمام مواد مغذي مورد نياز بدن را فراهم كند. اگر شما بتوانيد يك رژيم غذايي سالم و مفيد به همراه ورزش داشته باشيد در واقع سلامت بدن خود را در برابر بيماري ها حفظ كرده ايد.

اگر روز عروسي شما نزديك است و مي خواهيد هرچه زودتر به اندام سالم و متناسب برسيد بهتر است رژيم هاي سخت و طاقت فرسا را رها كنيد و به جاي آن ميوه و سبزيجات تازه و گوشت كم چرب و لبنيات طبيعي مصرف كنيد. در واقع بايد تلاش كنيد تا از غذاهاي فرآوري شده موجود در بازار استفاده نكنيد، چون اين غذاها علاوه بر اينكه هيچ فايده اي براي بدن شما ندارند بلكه ضرر هم مي رسانند. سعي كنيد مصرف خوراكي هاي قندي را به حداقل برسانيد، چون هم زيبايي اندام را از شما مي گيرد و هم بيماري زا است. تا مي توانيد به مقدار زيادي آب بنوشيد.

نكاتي براي پايبندي به رژيم غذايي عروس ها

نيازي نيست به خودتان سختي بدهيد و از دستورات غذايي پيچيده و ناآشنا استفاده كنيد. بهتر است از مواد طبيعي و سالمي كه در دسترس داريد به ميزان مناسب استفاده كنيد. براي ميان وعده هويج، موز، سيب يا انواع توت استفاده كنيد. براي شام، غذاهاي دريايي يا برگرهاي بوقلمون را گريل كنيد. براي صبحانه، تخم مرغ، سفيده تخم مرغ يا لبنيات كم چرب بخوريد.

عروس خانم ها مراقب كالري موجود در رژيم غذاييتان باشيد

براي اطمينان از ميزان مصرف كالري روزانه خود، يك دفترچه برداريد و ميزان كالري هايي كه در طول روز مصرف مي كنيد را يادداشت كنيد.

عروس خانم ها يك روز را به آماده سازي غذا براي رژيم غذاييتان اختصاص دهيد

اگر كمي تنبل هستيد و حوصله اين را نداريد كه هرروز غذاهاي مورد نياز بدنتان را آماده كنيد، بنابراين يك روز در هفته را به تهيه مواد غذايي مورد نياز بدنتان اختصاص دهيد. حتي ميان وعده ها را هم آماده كنيد و در يخچال قرار دهيد. بجاي شيريني و تنقلات ناسالم از ميوه و سبزي استفاده كنيد.

عروس خانم ها مي توانيد 1 وعده هرچه دوست داشتيد بخوريد

اگر پايبند بودن به رژيم غذايي براي شما سخت است مي توانيد تنها فقط 1 وعده را به خود تخفيف دهيد و از هر غذايي كه دوست داريد ميل كنيد، اما حواستان باشد كه زياده روي نكنيد، چون برنامه رژيم شما كوتاه مدت است ممكن است اگر زياده روي كنيد به نتيجه مطلوب نرسيد.

 

مزاياي رژيم غذايي عروس خانم ها

پوست ناخن و موي درخشان و سالم

زماني كه از مواد غذايي طبيعي و سالم و درجه 1 استفاده كنيد مسلما نتيجه آن را در سلامت خود خواهيد ديد. مصرف سبزي و ميوه تازه به طراوت و شادابي پوست و موي شما هم كمك مي كند. يك رژيم غذايي جامع و كامل به شما كمك خواهد كرد در روز عروسي تان، فوق العاده به نظر برسيد.

سلامتي عروس خانم ها با رژيم سالم

روز عروسي شما يكي از مهمترين روزهاي زندگي شماست كه بايد در اين روز از همه لحاظ زيبا باشيد و بدرخشيد. پس تا جايي كه مي توانيد خوب غذا بخوريد تا سالم بمانيد و از يك رژيم غذايي سالم با مواد طبيعي استفاده كنيد. اگر از اين رژيم قبل عروسي راضي بوديد مي توانيد بعد از عروسي هم ان را ادامه دهيد.

رژيم هاي غذايي غير اصولي چه بر سرتان مي آورد؟

شايد به جرات بتوان گفت كه يكي از مهم ترين پيامدهاي بهره گيري درازمدت از رژيم هاي غذايي غيراصولي، بيزاري از رژيم هاي غذايي و روي آوردن حريصانه به خوردن است كه بي شك عوارض خطرناكي را به دنبال خواهد داشت. با اين حال متخصصان تغذيه ابتلا به عوارضي چون پوكي استخوان، ريزش مو، ريختن دندان، كم خوني، كاهش بينايي و ضعف اعصاب را پس از گرفتن رژيم هاي غيراصولي گريزناپذير مي دانند.

 

منبع: سيمرغ


برچسب: ،
امتیاز:
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۶ ارديبهشت ۱۳۹۷ساعت: ۰۸:۵۹:۰۰ توسط:علي شوقي موضوع:

:: مطالب مشابه
بهترين رژيم غذايي مخصوص عروس خانم ها بهترين رژيم غذايي مخصوص عروس خانم ها
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :